تيتر اخبار
  • 1402/11/18 - 15:23
  • - تعداد بازدید: 179
  • - تعداد بازدیدکننده: 176
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZvWd
در هفتمین روز از دهه مبارک فجر صورت گرفت:

افتتاح طرح تولید شمس منیزیم و آلومینیوم فلوراید خراسان‌شمالی در ناحیه صنعتی شهید محمدزاده توسط وزیر کشور

وزیر کشور امروز (چهارشنبه) همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر در سفر به خراسان شمالی طرح تولید شمس منیزیم و آلومینیوم فلوراید شهرستان گرمه را با سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، طرح تولید شمش منیزیم با ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۱۲۸ نفر و طرح تولید آلومینیوم فلوراید (هگزافلوئور و آلومینات سدیم کریولیت سنتتیک) با یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۷۸ نفر افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت یکهزار تن در سال و با سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در ناحیه صنعتی شهید محمدزاده شهرستان گرمه اجرا شد.

این واحد صنعتی در زمینی به مساحت پنج هکتار و هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع سوله ایجاد خواهد شد و با اجرای فاز دوم این پروژه، توان تولید شمش منیزیم به ۱۲ هزار تن در سال خواهد رسید.

فاز اول طرح آلومینیوم فلوراید نیز با مشارکت سرمایه گذاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار چینی ها در این شهرستان اجرایی شد و در مجموع سه میلیون دلار برای این طرح سرمایه گذاری شود که ۲ میلیون دلار را سرمایه گذار چینی و مابقی اعتبار را سرمایه گذار داخلی تامین کردند.

مجتمع آلومینای ایران در شهرستان جاجرم در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد و پنج کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع بوده که در سال ۱۳۸۰ به بهره‌برداری رسیده است.

این مجتمع صنعتی، که قطب تولید پودر آلومینیوم در کشور است، تاکنون سه هزار و ۵۴۰ نفر فرصت شغلی مستقیم داشته است.

وزیر کشور همچنین امروز ۶ طرح صنعتی در شهرستان گرمه را کلنگ زنی کرد. فاز ۲ شمش منیزیم ( افزایش ظرفیت شمش از هزار و ۵۰۰ تن به سه هزار تن) با سرمایه گذاری یکهزار و ۶۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۸۰ نفر، تولید فروسیلیس با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر، پروژه فلز کلسیم با سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۴۵ نفر، پروژه اسید فلوریدریک با سرمایه گذاری یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغال ۳۰ نفر، پروژه آلومینات کلسیم با سرمایه گذاری یکهزار میلیارد ریال و اشتغال ۳۰ نفر و تولید پودر فلورین با سرمایه گذاری یکهزار میلیارد ریال و اشتغال ۱۶ نفر را نیز کلنگ زنی کرد. میزان سرمایه‌گذاری این طرح ها در مجموع ۱۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و تعداد اشتغال آن ۳۵۱ نفر است.

  • گروه خبری : سرخط خبرها,گروه سایر اخبار,اخبار مدیران,خراسان شمالی
  • کد خبر : 24597
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب