تيتر اخبار
  • 1403/03/16 - 17:20
  • - تعداد بازدید: 43
  • - تعداد بازدیدکننده: 43
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /ZaXe
معاون وزیر صمت در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک فناوری شهید جمهور عنوان کرد:

پیش بینی استقرار نزدیک به ۳۰۰ واحد فناور و اشتغال زایی برای بیش از ۹ هزار نفر در هفتمین شهرک فناوری کشور در تهران

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از پیش بینی استقرار نزدیک به ۳۰۰ واحد فناور و اشتغال زایی برای بیش از ۹ هزار نفر در هفتمین شهرک فناوری کشور در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، فرشاد مقیمی در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک فناوری شهید جمهور، افزود: در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی شش شهرک فناوری در خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی و همدان و فارس فعالیت می‌کنند. این پردیس هفتمین مورد از این لیست خواهد بود. پیش از آغاز این پروژه موضوع امضا تفاهم‌نامه ای برای اختصاص ۲۷۰ هکتار از شهرک‌های صنعتی به پردیس فناوری در دستور کار قرار گرفت و امروز به این ۲۷۰ هکتار ۱۰ هکتار دیگر اضافه می‌شود. این اولین بار است که در دل شهرک فناوری پردیس فناوری جای می‌گیرد.

وی، ادامه داد: امروز در سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران حدود ۶۲ هکتار از اراضی به بخش غیردولتی برای فعالیتهای فناوری اختصاص داده شده که در این راستا ۲۴۳ شرکت در حال فعالیت هستند و هفت هزار پروژه نیز در دست اجراست. همچنین بیست آزمایشگاه در این اراضی مستقر است و بالغ بر بیست هزار آزمایش در این واحدها انجام می‌شود .۱۵۲ واحد فناوری و تولیدی و ۳۸ واحد تحقیق و توسعه نیز در همین زمینه فعالیت می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با ارائه برخی اطلاعات و آمار درباره این پروژه اظهار کرد: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد هزینه مورد نیاز برای زیرساخت است که امیدواریم برنامه‌ریزی مناسب برای اختصاص تسهیلات مربوط به آن هر چه سریعتر انجام شود. ۲۵.۵ میلیارد تومان نیز اعتباری است که در این شهرک سرمایه‌گذاری شده است.همچنین پیش‌بینی شده است که ۳۰۰ واحد فناوری در این شهرک مستقر و ۹۰۰۰ نفر نیز در این مجموعه مشغول به فعالیت شوند. پیش‌بینی ما در این شهرک فناوری فعالیت در حوزه هوش مصنوعی ، زیست فناوری صنعتی ، مواد پیشرفته و ... است.

مقیمی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به بهره‌برداری قریب الوقوع از این شهرک گفت:این پروژه اخیرا بشدت مورد استقبال قرار گرفته و امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم زیرساخت های لازم برای استقرار این شهرک را انجام دهیم.

عملیات اجرایی احداث شهرک فناوری شهید آیت الله رییسی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، رییس دانشگاه صنعتی شریف، استاندار تهران، مدیرکل صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران آغاز شد.

  • گروه خبری : سرخط خبرها,گروه اخبار مهم,گروه سایر اخبار,تهران
  • کد خبر : 27883
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب