تيتر اخبار
  • 1402/11/21 - 16:08
  • - تعداد بازدید: 175
  • - تعداد بازدیدکننده: 170
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /Z5Xd
معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

بهره برداری از ۴۶ طرح صنعتی و معدنی با حجم سرمایه گذاری ۱۱۶۰ میلیارد تومان و اشتغال ۷۵۴ نفر در استان کرمانشاه به مناسبت دهه مبارک فجر

معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اعلام کرد: ۴۶ طرح صنعتی و معدنی با حجم سرمایه گذاری ۱۱۶۰ میلیارد تومان و اشتغال ۷۵۴ نفر در استان کرمانشاه افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «فرشاد مقیمی» روز شنبه و در جریان سفر به استان کرمانشاه که به مناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت،  در این خصوص اضافه کرد: این پروژه ها در شهرستانهای کرمانشاه، اسلام آباد غرب، صحنه، کنگاور، سنقر، گیلان‌غرب، سرپل ذهاب و دالاهو مستقر هستند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، اضافه کرد: تولیدات این پروژه ها اعم از کیسه پلی پروپیلن سیمان،فرش ماشینی، آب آشامیدنی بسته بندی شده، پروفیل یو پی وی سی و قطعات پی وی سی، انواع شمش آلومینیوم ، خرپا و تیرچه فولادی ، اسکلت فولادی و صنایع معدنی و قطعات بتنی می باشند.

 مقیمی امروز در جریان سفر یکروزه اش به استان کرمانشاه، ۵ واحد کارگاهی و طرح توسعه فرش را در شهرک صنعتی بیستون افتتاح و از نمایشگاه ثابت محصولات صنعتی استان در مرکز کسب و کار شهرک صنعتی بیستون بازدید به عمل آورد.

سوله‌های کارگاهی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع، با سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال احداث شده اند که برای ۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کنند.

«طرح توسعه کارخانه فرش» نیز با سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در شهرک صنعتی بیستون به بهره برداری رسیده است و اشتغالزایی برای ۳۲ نفر ایجاد می‌نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با شاره پروژه های صنعتی ومعدنی افزود: پروژه‌های زیرساختی شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه از جمله زاگرس، بیستون و سنقر شامل: راه دسترسی، راهسازی و آسفالت، شبکه توزیع آب، گاز، ساختمان اداری و آتش‌نشانی به مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال را مورد بهره برداری قرار داد.

مقیمی همچنین در ادامه سفر یک روزه خود با حضور در شهرک صنعتی فرامان استان کرمانشاه، کارخانه پروفیل و لوله با سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریالی را مورد افتتاح قرار داد.

این واحد تولیدی ظرفیت تولید سالیانه ۵ هزار تن را دارد و با میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای ۳۲ نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی در ادامه، ساختمان اداری و پروژه‌های زیرساختی شهرک صنعتی سنقر استان کرمانشاه را با سرمایه‌گذاری ۱۱۵ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار داد.

افتتاح طرح صنعتی تولید لوله از upvc در شهرک صنعتی سنقر دیگر برنامه "فرشاد مقیمی" معاون وزیر صمت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مناسبت دهه مبارک فجر در این سفر یک روزه بوده است.

این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال،  ظرفیت تولید ۹۰۰ تن در سال و با اشتغال ۱۵ نفر افتتاح شد.

مقیمی همچنین طرح تولید انواع قیر با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۴۰ نفر را در شهرک صنعتی سنقر کلنگ زنی کرد.

وی، در پایان برنامه های این سفر،طرح تولید انواع رینگ آلومینیومی با سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۱۰ نفر را در شهرک صنعتی سنقر کلنگ زنی کرد.

واحدهای کارگاهی و طرح‌های صنعتی که در این سفر مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار گرفته اند در مجموع اشتغال حدود 447 نفری ایجاد می نمایند.

همچنین مجموع اعتبار پروژه‌های زیرساختی مورد بهره برداری قرار گرفته در شهرک‌های صنعتی زاگرس، بیستون  سنقر 915 میلیارد ریال بوده است.

"محمد طیب صحرایی" استاندار ، "سید جواد حسینی کیا" نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی،"بیژن کردستانی" مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه و جمعی از مسئولان و فعالان صنعت استان در این برنامه‌ها نیز حضور داشتند.

  • گروه خبری : سرخط خبرها,گروه اخبار مهم,گروه سایر اخبار,کرمانشاه
  • کد خبر : 24629
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب