تيتر اخبار
  • 1402/11/18 - 12:46
  • - تعداد بازدید: 154
  • - تعداد بازدیدکننده: 150
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
  • /ZhWd
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت:

بهره برداری از 5 طرح صنعتی و 19 پروژه زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سیستان‌و‌بلوچستان همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر

همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر 5 طرح صنعتی با مجموع اشتغال نزدیک به یکصد نفر و 19 پروژه زیرساختی با اعتبار ۴۱۳ میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف عمرانی و فنی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سیستان و بلوچستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مورد افتتاح، بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، "فرشاد مقیمی" روز چهارشنبه در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان که بمناسبت دهه مبارک فجر صورت گرفت، گفت: با توجه به سفر آتی رئیس‌جمهور به سیستان و بلوچستان، مجموعه پیشنهاد هایی برای توسعه زیرساخت‌های چندین شهرک صنعتی و ایجاد چند شهرک صنعتی پیش بینی شده که اهم اقدامات در این راستا همزمان با سفر رئیس‌جمهور اعلام می شود.

وی، در حاشیه افتتاح طرح‌های صنعتی شهرک صنعتی زاهدان، اظهار داشت: پیش بینی توسعه شهرک‌های صنعتی سواحل مکران در حوزه سیستان و پاکستان انجام شده که در سفر آتی رئیس‌جمهور به استان محقق می‌شود.

 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، افزود: ۱۶ پروژه صنعتی در  ایام دهه فجر در سیستان و بلوچستان با  سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید. همچنین طرح هایی که به مناسبت ایام الله دهه فجر در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید، در بهبود فضای صنعتی استان و افزایش اشتغال نقش تاثیر گذاری بهمراه داشت.

مقیمی، ادامه داد: در سراسر کشور طرح های صنعتی و زیرساخت های عمرانی متعددی در ایام الله دهه فجر به بهره‌برداری رسید، در سیستان و بلوچستان با توجه به اینکه تعدادی از واحد های تولیدی در سال های گذشته متوقف شدند، مجدد احیا و به چرخه تولید بازگشتند. احیای واحدهای تولیدی یکی از نهضت های مهم است که توسط دولت دنبال می شود.

وی، خاطرنشان کرد: ۲۲۸ طرح ایجادی در شهرک‌های صنعتی کشور به بهره‌برداری رسید که در مجموع برای ۱۸ هزار نفر شغل ایجاد شد.که همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر صورت گرفت، با حضور در شهرک صنعتی زاهدان، شرکت نگین گاز مکران منطقه آزاد چابهار را مورد افتتاح و بهر برداری قرار داد.

در جریان این سفر، یک واحد تولیدی که در زمینه بسته بندی انواع گاز و انواع سوخت مایع به شکل کپسول فعالیت می‌کند با سرمایه‌گذاری 87 هزار و 856 میلیون ریال  به بهره برداری رسید.

 در حال حاضر تعداد پروانه‌های صادر شده کشور برای واحدهای سیلندر پرکنی 121 فقره است که 10 مورد آن در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

همچنین واحد تولیدی احیاء شده بسته بندی گوشت باستانی در شهرک صنعتی زاهدان، نیز مورد افتتاح قرار گرفت. این واحد راکد در راستای برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و دولت سیزدهم برای فعال‌سازی ظرفیت‌های تولیدٍ راه اندازی مجدد شد و به چرخه تولید بازگشت. برای احیاء و راه اندازی این واحد تولیدی 70 هزار میلیون ریال سرمایه گذاری شده است که  برای 15 نفر شغل به وجود آورده است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین واحد تولیدی در زمینه بسته بندی گوشت را در شهرک صنعتی زاهدان افتتاح کرد. میزان سرمایه گذاری این واحد تولیدی 15 هزار میلیون ریال و اشتغالزایی آن 36 نفر است.

مقیمی در این شهرک صنعتی همچنین واحد تولیدی احیاء شده در حوزه تولیدات سلولزی و دستمال کاغذی که به تازگی راه اندازی مجدد شده است را مورد افتتاح و بهره برداری قرار داد. میزان سرمایه‌گذاری این واحد تولیدی 66 هزار و 951 میلیون ریال با اشتغالزایی 12 نفر می‌باشد.

تعداد پروانه های صادر شده برای واحدهای دستمال کاغذی در کشور 191 واحد است که سه واحد آن در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

وی در ادامه برنامه های این سفر، در مراسم تحویل قرارداد اولین سوله به واحد دانش بنیان (شرکت آفتاب تابان سیستان) واقع در پردیس فناوری شهرک صنعتی زاهدان حضور یافت.

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان برنامه های خود، در نشستی با استاندار سیستان و بلوچستان مهمترین اقدامات انجام شده و برنامه های آتی در حوزه صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی را در این استان مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

  • گروه خبری : سرخط خبرها,گروه اخبار مهم,گروه سایر اخبار,سیستان و بلوچستان
  • کد خبر : 24584
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب